Rozhovor – Jan Vostoupal

Rádi bychom Vám představili našeho kolegu, projektového manažera Jana Vostoupala, který zároveň vede projekční tým společnosti IQ InTech. Jan má dvacetileté zkusenosti s projekcí TZB, je autorizovaným inženýrem v oboru Technika prostředí staveb.

Jak jste se dozvěděl o skupině IQ Group?

Rozhodl jsem se ukončit angažmá v předchozím zaměstnání a narazil jsem na inzerát no a vyšlo to. Po telefonátu se slečnou Hertlovou ze společnosti IQ Group jsem byl pozván na schůzku s ředitelem společnosti. Navštívil jsem moderní projekční kancelář, kde jsem po vřelém rozhovoru s generálním ředitelem pochopil, že má profesní cesta se má ubírat právě tudy.

Proč jste se rozhodl pracovat pro IQ Group?

V rámci IQ Group jsem dostal nabídku, která se neodmítá. Představte si, že vám někdo nabídne podíl ve firmě ve vašem oboru. Ta firma (IQ InTech) má přísun zakázek, takže se nemusíte starat o obchod a navíc má zázemí společných služeb jako je účetnictví, právní služby, moderní kancelář atd. a vy nemusíte nic řešit, prostě „naskočíte do rozjetého vlaku“ a děláte svoji práci, která vás baví. Co víc bych mohl chtít? 😊

Dalším bonusempro mě byl osobní rozvoj. Možnost pracovat na sobě pod vedením zkušených lídrů a to v oblastech managmentu, time managmentu, řízení projektů, práce s lidmi, mentoringu…

Za co zodpovídáte v IQ InTech?

V IQ InTech řídím a koordinuji projekty jako hlavní projektant a HIP. Firma IQ InTech se zabývá projektováním TZB a to ve všech výkonových fázích od přípravy zakázky až po spolupráci po dokončení stavby. K tomu samozřejmě patří  i příprava a zpracování rozpočtu stavby.

Mým hlavní úkolem je vést tým mých kolegů tak, abychom odevzdali kvalitní práci v dohodnutém termínu a tím zajistili spokojenost zákazníka. V případě nečekaných událostí či řešení problémů zodpovídám za komunikaci se zákazníkem a za dokončení projektů v požadovaném termínu.

Jaké máte plány?

Hlavním cílem je rozšířit pracovní tým. Vzhledem k počtu zakázek nabíráme kolegy na úrovních projektových manažerů, ale i senior či junior projektantů. Nabízíme jim možnost kariérního růstu a osobního rozvojového plánu.  Druhým důležitým cílem je zkvalitňování řízení procesů nejen směrem do firmy, ale především směrem k našim klientům.

Co si myslíte, že je největším přínosem skupiny IQ Group?

Pokud se budeme bavit o přínosu pro zákazníky, tak k největším benefitům patří komplexnost dodávky, což přesně vystihuje naše společné motto. Zákazník má všechny profese na jedné adrese, což mu ušetří čas, starosti, zjednoduší to komunikaci a ve výsledku ušetří peníze.

Co se týká přínosu pro mě a mé kolegy, tak je to v silném zázemí a servisu, vzájemné spolupráci a v neposlední řadě i osobním rozvoji, který skupina IQ Group nabízí.