Fantazii se meze nekladou

Jsem nadšená a chci se s Vámi o to podělit.

Jezdíme s kolegou v rámci našich obchodních schůzek po Čechách i Moravě a nabízíme koncept moderní projekční kanceláře. Při jedné z našich služebních cest jsem zažila něco úžasného. Bývalý obchodní partner mého kolegy nás pozval do své firmy. Jeho firma JAP vyrábí mimo jiné skryté zárubně. Vzhledem k tomu, že se pánové delší dobu neviděli, dostali jsme nabídku na prohlídku provozu.

Při prohlídce jsem i já jako žena vnímala, že výrobní prostory a strojní technologie zřejmě patří mezi špičku v evropské výrobě. Můj dojem nám potvrdil i náš průvodce. Vše na sebe skvěle navazovalo a bylo vidět, že proškolení pracovníci mají s viditelnou lehkostí pod kontrolou celý výrobní proces. Přiznám se, že pracovat v takovém profesionálním zázemí musí být pro zaměstnance skvělý pocit.

Ačkoli se mi v provozu líbilo, tak provoz není nic pro mě. Když jsme se dostali k finálním výrobkům, tak jsem nevěřila vlastním očím, co všechno je možné v rámci dveří a zárubní vymyslet a vyrobit. Ta obrovská kreativita a variabilita řešení např. pro interiérové dveře byla fascinující. Vůbec jsem netušila, že mohou být dveře až ke stropu a to bez viditelného nadpraží (Pozn.: tento termín jsem pochytila cestou 🙂 ). Jen mě k tomu napadá, že pak musíte mít naprosto rovné stropy. Mimo to jsme viděli i další produkty. Firma JAP je známá především díky schodištím a jejich doplňkům jako jsou zábradlí. Velmi působivé bylo vidět skleněné stěny nebo grafosklo. Myslím, že obrázky řeknou více než slova.

Použité obrázky jsou z webů firmy „J.A.P.“ spol. s r.o.

Když jsme se nakonec bavili o možnostech a variacích u jednotlivých produktových řad, tak jsem pochopila, že fantazii se meze nekladou. Pro každý požadavek umí najít individuální řešení. Nicméně firma JAP se snaží držet ve svých konceptech jednoduchosti a čistoty provedení. Na druhou stranu jsou velmi ochotní a umí vyjít vstříc svým zákazníkům s jejich individuálními požadavky. Viděla jsem tolik variant hotových řešení, že si ani nedovedu představit, že si někdo nevybere a potřebuje řešení na klíč.

Určitě architektům doporučuji navštívit výrobní halu s showroomem v Přerově. Ale mám pro Vás i dobrou zprávu. JAP plánuje otevřít v druhé polovině tohoto roku showroom v Sykora Home na Českomoravské. Myslím si, že i Vy budete nadšení z jejich výrobků a přístupu.

Romana Hertlová